Aktualności

Wyposażenie pokoju osoby niepełnosprawnej

 

Osoby chore bądź niepełnosprawne często wymagają specjalistycznej i długofalowej opieki. Wyposażając pokój, w którym chory będzie przebywał, trzeba mieć na uwadze jego stan zdrowia oraz sprawność ruchową. Warto zadbać również o komfort opiekuna, dlatego też sprzęty, w które zaopatrujemy pokój, powinny ułatwiać codzienną opiekę nad chorym. Z racji częstego ograniczenia ruchowego chorego, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego.

Łóżko rehabilitacyjne nie służy tylko i wyłącznie osobom, które się nie poruszają. Ułatwiają również opiekę nad osobą o obniżonej sprawności. Ponadto zaopatrując łóżko w odpowiedni materac, mamy pewność, że u chorego nie pojawią się odleżyny. Dla opiekuna częstym problemem jest podnoszenie chorego. Wymaga to ogromnego wysiłku fizycznego. Funkcjonalność łóżka pomaga ułożyć chorego w odpowiedniej pozycji, pozwoli mu zarówno leżeć, jak i siedzieć. Możemy dzięki temu przygotować chorego i ułożyć w takiej pozycji, która ułatwi nam podniesienie i przeniesienie go. Meble znajdujące się w domu, kanapy oraz zwykłe łóżka, nie są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych.

Ograniczenie ruchowe często nie pozwala na samodzielne wstawania i kładzenie się na łóżko. Zwykłe domowe meble, nie mają funkcji, który pozwalała by na zmianę ich wysokości. Ponadto chory nie może ułożyć się w odpowiedniej i najwygodniejszej dla niego pozycji z powodu braku tej funkcjonalności w zwykłym łóżku. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór łóżek rehabilitacyjnych, sprzętu i akcesoriów. Najwygodniejsze w użytkowaniu zarówno dla chorego, jak i dla opiekuna są łóżka elektryczne. Wszystkie nasze modele posiadają certyfikaty, które gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo. Osobom o aktualnym orzeczenie o niepełnosprawności przysługuje dofinansowanie z PFRON do 95% na zakup odpowiedniego sprzętu. Pomagamy uzyskać takie dofinansowanie.

Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego należy kierować się indywidualnymi potrzebami osoby chorej bądź niepełnosprawnej. Dla jego komfortu i bezpieczeństwa warto, by łóżko rehabilitacyjne posiadało odpowiednie akcesoria, które ułatwiają mu codzienne funkcjonowanie i bezpieczeństwo. Barierki boczne uchronią chorego przed upadkiem. Powinny być opuszczane, co umożliwi swobodne schodzenie i wchodzenie. Wysięgnik zaś pozwoli choremu podciągnąć się bądź podnieść. Swobodna regulacja łóżka rehabilitacyjnego pozwoli wygodnie ułożyć chorego. Będzie mógł komfortowo zjeść posiłek, poczytać książkę czy obejrzeć telewizję. Ważna jest również regulacja w zakresie nóg – w razie potrzeby nie musimy podkładać poduszek czy koców. Łóżka elektryczne pozwalają również na ustawienie w pozycjach leczniczych.

Obok łóżka chorego warto wyposażyć jego pokój w szafkę przyłóżkową. Powinna być mobilna, to znaczy posiadać kółka, które umożliwiają swobodne przemieszczanie szafki. Warto zadbać, aby miała wysuwany stolik.

Opieka nad osobą niepełnosprawną często wymaga ogromnego wysiłku i poświęcenia. Warto ułatwić naszym najbliższym ten trudny czas. Dzięki odpowiednim sprzętom możemy sprawić, że opieka stanie się łatwiejsza i komfortowa. Poprawimy dzięki temu jakość życia zarówno choremu, jak i opiekunowi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy wiele akcesoriów i sprzętów, które są niezbędne przy opiece długofalowej. Dzięki dofinansowaniu z PFRON, nie musimy przejmować się, że wydamy na to wszystkie oszczędności.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Wynajem sprzętu

VISAMED  Ul. Gwiaździsta 77a, 01-651 Warszawa

DOSTAWA I ODBIÓR SPRZĘTU PRZEZ NASZYCH KIEROWCÓW

 

Kontakt

+48 509 828 519 pn-pt 8:00 - 21:00
+48 515 924 664 pn-pt 8:00 - 21:00
}

Jesteśmy elastyczni czasowo

Ustalamy wygodny czas dostawy

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
Za łóżko: 29 1140 2004 0000 3102 7679 4239
Pozostałe: 88 1140 2004 0000 3302 7575 2269