Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Osoby niepełnosprawne lub chorzy wymagający stałej opieki potrzebują specjalnego sprzętu. Szczególnie ważnym elementem wyposażenia jest łóżko rehabilitacyjne ze względu na ilość czasu, jaką takie osoby spędzają w pozycji leżącej, niekiedy niezbędny okazuje się także wózek inwalidzki, chodzik czy kule.

 

Wypożyczalnia

 

Łóżko rehabilitacyjne przydaje się zarówno w szpitalach i domach opieki, jak i w domach prywatnych. Jest ono szczególnie ważne, jeśli chcemy zatrzymać chorą osobę blisko siebie. Dzięki elektrycznemu sterowaniu takie łóżko umożliwia ułożenie chorej osoby w dowolnej pozycji bez nadmiernego wysiłku fizycznego. Ponadto zmniejsza ryzyko odleżyn, zapewnia wygodę w zmienianiu pozycji i zapewnia bezpieczeństwo dzięki bocznym barierkom.     Kontakt 509-828-519

Niestety ten sprzęt mimo wysokich cen i dużego zapotrzebowania nie jest w Polsce refundowany. Właśnie dlatego Visamed proponuje wynajem łóżek rehabilitacyjnych. Pomimo tego, że jest to sprzęt używany, to cechuje go wysoka jakość wykonania i szczególnie solidna konstrukcja. Przede wszystkim spełnia on swoje najważniejsze funkcje, dzięki czemu pozytywnie wpłynie zarówno na wygodę, zdrowie pacjenta, jak i komfort opieki po stronie jego opiekuna.

Uniwersalny wózek dla osób z dysfunkcją ruchową. Umożliwia sprawne poruszanie  w pomieszczeniach jaki i na zewnątrz. Warto zaopatrzyć się w niego zarówno przy chwilowych urazach jak i przy poważniejszych problemach zdrowotnych.
Zapewnienia komfort w połączeniu z doskonałą jakością i umiarkowaną ceną za wynajem. Jest optymalnym rozwiązaniem dla osób na co dzień poruszających się na wózku zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Dzięki możliwości łatwego i szybkiego złożenia, zdejmowanym podnóżkom i kołom na tzw. „szybkozlączkach” wózek można bez problemu transportować nawet w niewielkim samochodzie.

Podpórka (balkonik) to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przeznaczony do poruszania się osób starszych, niepełnosprawnych, mających kłopoty z samodzielnym poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Jest niezwykle lekki co umożliwia łatwe przemieszczanie się. Przednie kółka chodzą lekko a tylne zaopatrzone w nasadki blokują osobę przed upadkiem. Kulka zawieszona na sznurku z przodu balkonika umożliwia łatwe i szybkie składanie za pomocą jednej ręki.

Kule łokciowe przeznaczone dla osób (dorosłych oraz dzieci), którzy potrzebują pewnego podparcia podczas nauki chodzenia, po wszelkich urazach kończyn dolnych, do utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w schorzeniach urazowo-ortopedycznych. Kule ortopedyczne wykonane są z lekkich stopów dzięki czemu można je zawsze mieć pod ręką gdy są potrzebne. Lekkie z regulacją wysokości pozwolą na idealne dopasowanie do ciężaru ciała i wzrostu, łatwe w przechowywaniu kule dostępne zawsze gdy potrzebujesz solidnego wsparcia.

Każda z opisanych powyżej sprzętów ortopedycznych (oprócz łóżek rehabilitacyjnych) jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
W razie gdyby okazało się, że któryś z nich będzie potrzebny na okres dłuższy lub na stałe, warto wiedzieć jak poradzić sobie z wszelkimi formalnościami. W tym celu zapraszamy do lektury w zakładce „Dofinansowanie NFZ” gdzie krok po kroku wyjaśniamy jak sobie pomóc. Ewentualnie kontakt telefoniczny:

Łóżka rehabilitacyjne 509-828-519
Wózki, kule, chodziki 22-833-48-32

ŁÓŻKO REHABILITACYJNE DO OPIEKI DLA OSÓB CHORYCH

Łóżko rehabilitacyjne do opieki dla osób chorych przeznaczone jest do użytku w domu. Łóżko jest przeznaczone dla jednego użytkownika o ciężarze ciała do 175 kg. Łóżko jest dostępne z kółkami o średnicy 125 mm. Umożliwiają one przesuwanie łóżka po równej podłodze, we wszystkich kierunkach. Łóżko może być obsługiwane w sposób elektryczny przez użytkownika lub personel opieki medycznej.

Cechy łóżka:

•sterowanie elektryczne pięcioma funkcjami: oparcie dla pleców, oparcie dla stóp, regulacja wysokości, funkcja „Trandelenburg” oraz „Odwrotny Trandelenburg”.

• rama materaca, kółka z indywidualnym systemem blokowania, drewniana deska w przedniej i tylnej części łóżka, drewniane poręcze boczne, trapez z wyciągiem.

• kontroler ręczny.

WÓZEK INWALIDZKI Reha Fund Cruiser RF-1

Przemyślana, wytrzymała konstrukcja (do 125 kg), wysoka jakość wykonania, duża funkcjonalność. Składana stalowa rama z podwójnym krzyżakiem gwarantuje większą wytrzymałość i sztywność konstrukcji. Łatwo zmywalna, „oddychająca” tapicerka zapewnia wysoki komfort. Koła na szybkozłączki zmniejszają gabaryty wózka w czasie transportu. Odchylane boczki ułatwiają przesiadanie się z i na wózek oraz umożliwiają dojechanie np. do stołu. Odchylane i demontowane podnóżki z regulacją wysokości umożliwiają prawidłowe ustawienie nóg. Wózek jest wyposażony w hamulce z regulacją siły docisku oraz aluminiowe lakierowane ciągi co zapobiega brudzeniu rąk. Oparcie wyposażone jest w kieszeń na drobiazgi. Odblaski na tylnych kołach poprawiają bezpieczeństwo.

Maksymalna masa użytkownika: 125 kg

Masa wózka: 18 kg

Dostępne szerokości siedziska: 41 cm oraz 46 cm

Podpórka (balkonik) to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przeznaczony do poruszania się osób starszych, niepełnosprawnych, mających kłopoty z samodzielnym poruszaniem się i utrzymaniem równowagi

 •  Niezwykle lekki, rozkładany balkonik z przednimi kółkami
 • Kulka zawieszona na sznurku z przodu balkonika umożliwia łatwe i szybkie składanie za pomocą jednej ręki
 • Wykonany z aluminium – bardzo lekki
 • Regulowana wysokość (805-880 mm.)
 • Waga tylko 2,1 kg.
 • Max. obciążenie 127 kg.
 • Max. szerokość 610 mm.
 • Max. głębokość 615 mm.

Regulacja sprawia, że można ustawić chodzik do wysokości każdej osoby

Kule łokciowe

Charakterystyka

 • estetyczny wygląd i doskonały komfort użytkowania,
 • niezwykle komfortowe dzięki zastosowaniu specjalnego tworzywa w miejscu oparcia dłoni i przedramienia,
 • tworzywo to pełni również rolę zabezpieczenia przeciw poślizgowi dłoni,
 • światło odblaskowe z przodu,

Informacje techniczne:

 • Wysokość regulowana od 78 do 105 cm
 • Waga: 510 g jedna kula
 • Maksymalna waga użytkownika: 150 kg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress