Wypożyczalnia materacy przeciwodleżynowych

POLECANE PRODUKTY

Cena: 50zł / miesiąc
Cena: 40 zł / miesiąc

Cena: 140 zł / miesiąc

Wypożycz materac przeciwodleżynowy

Cennik:

 • 50 zł miesiąc
 • dostawa na terenie warszawy 30 zł
 • kaucja 100zł

Materac przeciwodleżynowy

Materac przeciwodleżynowy tzw. Pneumatyczny zmiennociśnieniowy z kompresorem jest niezbędnym elementem wyposażenia dla osoby leżącej na stałe w łóżku. Osoba, która ma problemy z powstającymi odleżynami leżąca na tego typu materacu dzięki jego komorom, które naprzemiennie pompują powietrze uniknie ponownego powstawania odleżyn, gdyż ciało jest w ciągłym.

Cechy materaca:

 • materiał PCV,
 • budowa bąbelkowa,
 • kompresor powietrza, który ustawia się do wagi użytkownika,
 • haczyki, które umożliwiają zaczepienie kompresora na łóżku,
 • regulacja ciśnienia od 30 do 110 mm Hg,
 • Prostu w użyciu,
 • Cykl pompowania 10minut,
 • Wymiary po napompowaniu 280x90x6,5cm

Wypożyczania materacy przeciwodleżynowych

W wyniku wypadków, ciężkich urazów mechanicznych, czy przebytych ciężkich chorób wiele osób wymaga stałej opieki. Zazwyczaj są to osoby, które są leżące i wymagają odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego. Bardzo istotnym elementem jest także materac przeciwodleżynowy, w które powinny być takie łóżko wyposażone.

Komfort użytkowania materacy przeciwodleżynowych

Istnieje możliwość wypożyczenia łóżek, a także materacy przeciwodleżynowych. Dzięki specjalistycznemu materacowi chory ma zapewnioną wygodę podczas leżenia. Modele te są idealne do profilaktyki przeciwodleżynowej.

Jak wiadomo osoba leżąca powinna zmieniać pozycję co 4 godziny, jednakże nie każdy opiekujący się jest w stanie zmieniać pozycję chorego, dlatego też powstają właśnie materace przeciwodleżynowe, które zapobiegają powstawaniu ich.

W jaki sposób działa materac przeciwodleżynowy?

Materace przeciw odleżynom mają charakterystyczną budowę, która zapewnia stymulacje tkanek chorego. Stosowana jest tu technika zmiennociśnieniowa pozwalająca na naprzemienne uciskanie tkanek skóry stykającej się z powierzchnią materaca.

Materace przeciwodleżynowe wpływają pozytywnie na utrzymanie prawidłowej temperatury ciała chorego i optymalny poziom wilgotności skóry. Jesteś bardzo ważna informacja, ponieważ odleżyny szybciej tworzą się w obrębach ciała mniej spoconych o podwyższonej temperaturze.

Materace przeciwodleżynowe są również ułatwieniem dla osób opiekujących się osobą chorą ponieważ częstotliwość zmian położenia ciała jest ograniczona do minimum, materac przeciwodleżynowy bowiem spełnia tę funkcję samoistnie. Materac przeciwodleżynowy pobudza prawidłowe krążenie krwi i eliminuje stały ucisk tkanek w jednym miejscu, zapobiega tym samym powstawaniu odleżyn.

Pulsacyjne odpowiednie uciski, które są wysyłane w sposób harmonijny i rytmiczny pobudzają procesy metaboliczne wszystkich komórek skóry i pracę naczyń włosowatych, gdzie przetransportowana jest krew. Tkanki chorego pracują prawidłowo i nie ulegają procesowi martwicy.

Wysoka jakość i niska cena to zalety materacy przeciwodleżynowych

Materace przeciwodleżynowe są produktami wysokiej jakości. Wyróżniamy materace bąbelkowe, które wypełnione są powietrzem.

Materace rurowe, których konstrukcja bazuje na komorach w kształcie wałków przebiegających poprzecznie przez cały materac. Należy wyróżnić także Materace przeciw odleżynom wykonane w całości ze sprężystej pianki poliuretanowej.

Decydując się na dany model materaca przeciwodleżynowego trzeba zwrócić uwagę, czy pracuje cicho. Trzeba mieć świadomości i że będzie on cały czas włączony, a więc dźwięk pracy kompresora powinien nie drażnić chorego. Dopuszczony przez Światową Organizację Zdrowia normą jest hałas nieprzekraczającej 50 decybeli.

„To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

Wynajem sprzętu

VISAMED  Ul. Gwiaździsta 77a, 01-651 Warszawa

DOSTAWA I ODBIÓR SPRZĘTU PRZEZ NASZYCH KIEROWCÓW

 

Kontakt

+48 509 828 519 pn-pt 8:00 - 21:00
+48 515 924 664 pn-pt 8:00 - 21:00
}

Jesteśmy elastyczni czasowo

Ustalamy wygodny czas dostawy

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
Za łóżko: 29 1140 2004 0000 3102 7679 4239
Pozostałe: 88 1140 2004 0000 3302 7575 2269