Aktualności

Łatwe mycie, przebieranie, zapobieganie odleżynom

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych wiążę się z wieloma korzyściami. Dzięki nowoczesnym modelom zapewniona jest sprawna i właściwa pielęgnacja chorego, a także bezpieczeństwo podczas różnych czynności. 

Zalety regulowanych łóżek

Łóżka regulowane posiadają możliwość dostosowania wysokości do wzrostu pacjenta, w razie potrzeby w łóżkach można szybko zmienić wysokość. Podczas czynności rehabilitacyjnych  i pielęgnacyjnych dostosowuje się poziom do potrzeb opiekuna, który może w wygodnej pozycji pielęgnować chorego. Zazwyczaj zakres regulacji waha się od 39 – 40 cm do 80 cm. Niektóre łóżka posiadają możliwość opuszczenia ich  nawet o 10 cm, dzięki czemu chory może w bezpieczny i łatwy sposób wyjść z łóżka. Łóżka regulowane odgrywają istotną rolę w procesie rehabilitacji i dochodzenia do sprawności.

Bardzo ważne są zmiany położenia poszczególnych segmentów leżenia. Ta funkcja niejednokrotnie przyśpiesza proces zdrowienia. Można np. zmienić kąt nachylenia segmentu oparcia dla ud i podudzi, co ma wpływ na poprawę krążenia oraz na zminimalizowanie sztywnienia stawów oraz przykurczy mięśni.

Bardzo praktyczne łóżka elektryczne

Najbardziej pożądane są łóżka rehabilitacyjne elektryczne. Wyposażone są w intuicyjny system sterowania, który jest łatwy i praktyczny w obsłudze. Łóżka regulowane za pomocą pilota są bardzo popularne. Chory sam może dopasować sobie wysokość łóżka do swoich potrzeb. W przypadku łóżek rehabilitacyjnych manualnych obsługa jest trudniejsza, trzeba użyć tu siły fizycznej.

Obsługa łóżka elektrycznego za pomocą pilota jest łatwa, jeśli stan zdrowia chorego pozwala, sam będzie sobie go regulował, jednakże gdy chory wymaga całkowitej opieki i kontroli, na pilocie można włączyć blokadę ustawień, która uniemożliwia przypadkową zmianę wysokości.

Kwestia bezpieczeństwa jest tutaj bardzo ważna. Łóżka wyposażone są w boczne barierki, które zabezpieczają przed upadkiem.

Zapobieganie odleżynom

Łóżka rehabilitacyjne z odpowiednio dobranymi materacami zapobiegają powstawaniu odleżynom. Przebywanie ciągle w jednej pozycji może narażać chorego na powstawanie odleżyn. Specjalistyczne materace przeciwodleżynowe zapobiegają jednak powstawaniu tego typu problemom.

Lekarze zalecają zmianę pozycji pacjenta co 4 godziny, jednakże ten wymóg nie zawsze może być zapewniony, dlatego to materace przeciwodleżynowe są najlepsze do zastosowania w tych przypadkach.

Materace te mają specyficzną budowę, która stymuluje pracę tkanek. Posiadają one komóry, które różnią się od siebie kształtem i wielkością, unoszą się lub opadają. Tkanki chorego są pobudzane i dochodzi do nich powietrze. Działa tutaj technika zmiennociśnieniowa pozwalająca na naprzemienne uciskanie tkanek skóry, która styka się z powierzchnią materaca.

Materace przeciwodleżynowe pobudzają prawidłowe krążenie krwi, wiele z tych materacy ma właściwości terapeutyczne i zmniejszające ból. Materace eliminują ucisk i sztywnienie kończyn.

Materace wpływają pozytywnie na utrzymanie prawidłowej temperatury ciała oraz zapewniają optymalny poziom wilgotności skóry.

Korzyści z wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego

  • zmniejszenie ryzyka powstania odleżyn, dzięki ułatwieniu zmiany pozycji
  • możliwość regulacji wysokości całkowitej i poszczególnych części łóżka za pomocą pilota
  • barierki boczne, zabezpieczające leżącego przed upadkiem
  • wysięgnik z trójkątem umożliwiający samodzielne podniesienie się lub zmianę pozycji
  • bezpieczeństwo i komfort pracy opiekuna, dzięki znacznemu odciążeniu kręgosłupa

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Wynajem sprzętu

VISAMED  Ul. Gwiaździsta 77a, 01-651 Warszawa

DOSTAWA I ODBIÓR SPRZĘTU PRZEZ NASZYCH KIEROWCÓW

 

Kontakt

+48 509 828 519 pn-pt 8:00 - 21:00
+48 515 924 664 pn-pt 8:00 - 21:00
}

Jesteśmy elastyczni czasowo

Ustalamy wygodny czas dostawy

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
Za łóżko: 29 1140 2004 0000 3102 7679 4239
Pozostałe: 88 1140 2004 0000 3302 7575 2269