Aktualności

Wyposażenie pokoju osoby niepełnosprawnej

 

Czas epidemii koronawirusa jest bardzo trudnym okresem dla całego polskiego społeczeństwa pod wieloma względami. Aspekt ekonomiczno-gospodarczy, społeczny i przede wszystkim zdrowotny. Zagrażający zdrowiu i życiu jest nie tylko sam Covid-19, ale także wszystkie zmiany w obrębie opieki zdrowotnej jakie ze sobą niesie. Obecnie, aby zmniejszyć kontakty międzyludzkie, musimy zrezygnować z wielu wizyt lekarskich, przede wszystkim z tych profilaktycznych. Nawet najlepsza konsultacja online nie zastąpi porządnego badania klinicznego. Coraz więcej szpitali niezakaźnych czy pojedynczych oddziałów jest objęta kwarantanną, część personelu medycznego i lekarzy przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Czas przyjazdu karetki znacznie się wydłużył a samo dostanie się na oddział w stanie nagłym również jest bardziej skomplikowane.

Pacjenci przewlekle chorzy są zdecydowanie bardziej narażeni na konsekwencje przechorowania zakażenia spowodowanego koronawirusem. Ich przebywanie w szpitalu, który stale przewija się dużo osób, gdzie na oddział w każdej chwili może trafić niezdiagnozowany przypadek lub bezobjawowy pracownik szpitala, również stanowi zagrożenie. Z tego powodu wiele rodzin, na czas epidemii decyduje się na opiekę nad osobami przewlekle chorymi w domu.

Jak przygotować się na opiekę nad obłożnie chorym członkiem rodziny?

Każda osoba leżąca wymaga odpowiedniego materaca oraz łóżka. Łóżko rehabilitacyjne daje możliwość regulacji wysokości, oparcia, podparcia dla stóp, sterowane jest przy pomocy elektrycznego kontrolera. Wykonane jest z drewna, łatwe w dezynfekcji oraz dzięki zamocowanym kółkom ułatwione przesuwanie w inne miejsce. Dla chorego bardzo istotne jest wygodne podłoże. Spędzając w łóżku większość czasu istotna jest wygoda a w wielu przypadkach działanie przeciwodleżynowe. Wygodę zapewnia materac piankowy typu jeż, jednak dla osób stale leżących poleca się materace przeciwodleżynowe, które dzięki komorom naprzemiennie pompującym powietrze stale wprowadzają ciało w ruch. Z kolei osoby mogące wstawać, ale poruszające się z trudem na pewno docenią możliwość korzystania z kul, balkoników czy wózków inwalidzkich.

Przydać mogą się również: ruchomy stolik na posiłki lub przyłóżkowa szafka z wysuwanym blatem na czas posiłków.

Koszt zakupu łóżka rehabilitacyjnego, materaca czy całego zestawu zawierającego również meble czy wózek/balkonik to zwykle kilka tysięcy złotych. Jeśli liczymy na to, że będzie to sytuacja przejściowa, gdyż po przeminięciu największego zagrożenia członek rodziny powróci do specjalistycznego ośrodka, możemy zmniejszyć te koszty kupując sprzęt używany lub wypożyczając go. Wypożyczenie samego łóżka to miesięczny koszt około 120 zł (plus transport w obie strony), więc nie będzie to duże obciążenie dla budżetu. Obawy wielu osób stanowi jednak problem przeniesienia patogenów na danym sprzęcie. Firma zajmująca się wypożyczaniem i sprzedażą używanego sprzętu dba o odpowiednią dezynfekcję całości sprzętów przed kolejnym użyciem.

Mając osobę ciężko chorą w domu musimy również pamiętać o tym żebyśmy to my tym bardziej maksymalnie ograniczyli możliwe źródło zakażenia Covid-19. Wszelkie ograniczenie spotkań towarzyskich to jedno, noszenie maseczek i mycie rąk to drugie. Ważna jest również stała dezynfekcja powierzchni i pokoju w którym przebywa chory.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Wynajem sprzętu

VISAMED  Ul. Gwiaździsta 77a, 01-651 Warszawa

DOSTAWA I ODBIÓR SPRZĘTU PRZEZ NASZYCH KIEROWCÓW

 

Kontakt

+48 509 828 519 pn-pt 8:00 - 21:00
+48 515 924 664 pn-pt 8:00 - 21:00
}

Jesteśmy elastyczni czasowo

Ustalamy wygodny czas dostawy

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
Za łóżko: 29 1140 2004 0000 3102 7679 4239
Pozostałe: 88 1140 2004 0000 3302 7575 2269