Aktualności

Łóżko rehabilitacyjne – wynajem czy zakup?

 

Łóżka rehabilitacyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych. Zapewniają one komfort użytkowania osobom, które ciągle lub cały czas muszą leżeć. Wyposażone w odpowiednie materace, zapewniają wygodę podczas leżenia, pozwalają zmieniać pozycję na leżącą, czy siedzącą według potrzeb chorego. Jest to sprzęt niezbędny przy opiece w domowych warunkach.

W przypadku wynajęcia łóżka rehabilitacyjnego cena wynajmu zaczyna się od 100 zł za miesiąc. Jeśli taki sprzęt potrzebny jest tylko na kilka miesięcy, takie przedsięwzięcie jest jak najbardziej pożądane. Dla osób, które są starsze, obłożnie chore lub niepełnosprawne dobrym rozwiązaniem będzie zakup takiego łóżka. Poniesiemy wtedy większe koszty, ale jednorazowo.

Przy wyborze między zakupem a wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego, jednym z ważniejszych kryteriów jest przewidywany czas użytkowania. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego łóżka czy wózka inwalidzkiego to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprzętu na pewien czas.

W naszej ofercie posiadamy jedynie 4-funkcyjne łóżka w drewnianej obudowie firmy Burmeier. Kupując łóżko na własność standardowo otrzymują Państwo roczną gwarancję na elektrykę łóżka.

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych wiąże się zazwyczaj z przejściową chorobą u pacjenta. Taka sytuacja łączy się np. z ze złamaniami, utratą sprawności po wypadku, czy operacji.

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego ma wiele zalet, ponosimy oczywiście mniejsze koszty w przypadku korzystania z łóżek w krótszym czasie, wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego zapewniają serwis u klienta przez cały czas obowiązywania umowy.
Takie rozwiązanie sprawi, że zaoszczędzimy pieniądze. Można skorzystać z wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego, który będzie odpowiadał potrzebom danej chorej osoby.

+ wynajem

  • niższe koszty w przypadku korzystania na krótszy czas
  • serwis u klienta przez cały okres obowiązywania umowy
  • pomagamy z wyniesieniem starego łóżka

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych – przejdź

Zakup łóżka rehabilitacyjnego

W przypadku osób chorych obłożnie, u których nie ma szans na wyleczenie, zakup łóżka rehabilitacyjnego jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście istotne są tutaj nasze możliwości finansowe, jeżeli jest nas stać na taki sprzęt, to warto go zakupić. Jest to sytuacja, w której chory będzie do końca już korzystał ze sprzętu rehabilitacyjnego.
Zakupując łóżko rehabilitacyjne wybiera się najlepsze rozwiązania w zależności od osoby, która będzie korzystała z niego. W przypadku na przykład osób starszych, obłożnie chorych, które nie potrafią się już podnieść, bardzo ważny będzie materac przeciwodleżynowy.

Jeżeli kupujemy łóżko rehabilitacyjne, możemy starać się o dofinansowanie ze środków PRFON, maksymalnie wynosi ono 95% wartości sprzętu. W tym przypadku istotne jest dostarczenie do MOPSu lub PCPR odpowiednich dokumentów. Pomocne okażą się również porady fizjoterapeutów, w przypadku, gdy nie wiemy jaki sprzęt będzie odpowiedni dla chorego.

Dla osoby chorej, która ma szansę na powrót do sprawności w przeciągu kilku miesięcy, najlepiej jest wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne.

+ zakup

  • niższe koszty w przypadku korzystania długoterminowo
  • rok gwarancji

Łóżka rehabilitacyjne używane – przejdź

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Wynajem sprzętu

VISAMED  Ul. Gwiaździsta 77a, 01-651 Warszawa

DOSTAWA I ODBIÓR SPRZĘTU PRZEZ NASZYCH KIEROWCÓW

 

Kontakt

+48 509 828 519 pn-pt 8:00 - 21:00
+48 515 924 664 pn-pt 8:00 - 21:00
}

Jesteśmy elastyczni czasowo

Ustalamy wygodny czas dostawy

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
Za łóżko: 29 1140 2004 0000 3102 7679 4239
Pozostałe: 88 1140 2004 0000 3302 7575 2269