Opieka domowa pacjenta jest bardzo ważnym elementem przede wszystkim dla psychiki osoby chorej. Pacjent może czuć się bezpiecznie przebywając we własnym domu, co za tym idzie jego stan może wyraźnie się poprawić. Dodatkowo koszt takiej opieki domowej nie jest wcale tak wysoki jak może się wydawać.

Jest kilka elementów, które trzeba spełnić:

  1. sprzęt do opieki, tj. rehabilitacyjny, medyczny, i pielęgnacyjny,
  2. wizyty lekarskie aby móc ocenić aktualny stan zdrowia pacjenta, zarówno fizyczny jak i psychiczny,
  3. opiekunka/pielęgniarka – zapewniająca odpowiednią opiekę.

Rozpoczynając od pierwszego punktu jakim jest wyposażenie domu dla pacjenta warto pomyśleć nad odpowiednim sprzętem, który zapewni komfort osobie chorej jak i opiekunowi.

Warto na pewno zaopatrzyć swój dom w łóżko rehabilitacyjne – czy zakup czy wynajem pozostaje kwestią czasu na jaki łóżko będzie potrzebne – natomiast, łóżko elektryczne sterowane na pilota może niezwykle ułatwić codzienną opiekę nad pacjentem. Możliwość podniesienia głowy ułatwi spożycie posiłku, podnoszenie nóg daje komfort w przepływie żylnym jak i pielęgnacji ciała, barierki boczne w które wyposażone jest łóżko zapobiega wypadnięciu osoby, a dodatkowy wysięgnik usprawnia mobilizację by wstać. Wszystkie możliwości ruchome, w które wyposażone jest łóżko rehabilitacyjne oprócz wymienionych pomaga w zapobieganiu odleżynom, gdyż ciało może być w ruchu. Niestety jeśli osoba jest na stałe leżąca dodatkowym aspektem może stać się materac przeciwodleżynowy, który przy przebywaniu w łóżku większości dnia może zapobiec martwicy skóry. W jego doborze trzeba pokierować się doświadczeniem naszych specjalistów, którzy w indywidualny sposób podejdą do każdego z pacjentów i dobiorą sprzęt „szyty na miarę”.

Dodatkowy sprzęt świetnie sprawdzający się przy opiece nad osobą chorą:

-stoliki przyłóżkowe,

koncentratory tlenu – zapewniający dopływ tlenu w trakcie ja i po chorobie pomagając wrócić do szybszej sprawności,

-wózki rehabilitacyjne zwykłe i elektryczne, dla osób z trudnościami w chodzeniu,

-chodziki i balkoniki dające możliwość spaceru,

-toalety przenośne,

-pulsoksymetry i ciśnieniomierze,

-środki pielęgnacyjne , jak produkty myjące z wodą lub bez jej użycia, miski do mycia głowy, kremy łagodzące powstawanie ran, odleżyn, a także nawilżające skórę i do masażu, podkłady nieprzemakalne i wiele innych produktów.

Jesteśmy dla Państwa aby pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zdajemy sobie sprawę, że opieka nad osoba chorą wymaga przewartościowania codziennego życia. Dlatego zapraszamy do kontaktu bezpośrednio w siedzibie sklepu jak i telefonicznie.