Koncentrator tlenu jest urządzeniem medycznym, które dostarcza tlen w podwyższonym stężeniu. Jest to urządzenie niezwykle pomocne w leczeniu w trakcie i po chorobie. Osoby cierpiące na duszności, niewydolność serca, problemy krążeniowe, porażenia i wiele innych obciążeń chorobowych nie musza już kierować się do szpitali lub oddziałów ratunkowych aby dostarczyć sobie dodatkową dawkę tlenu.

Obsługa aparatu tlenowego jest niezwykle prosta, gdyż wystarczą 4 kroki:

-podłączamy koncentrator tlenu do prądu,

– do pojemnika podłączonego do koncentratora nalewamy wodę destylowaną,

– ustawiamy odpowiedni przepływ tlenu (ten zalecony przez lekarza lub indywidualnie do potrzeb pacjenta) między 1-5 litrów na minutę

– zakładamy wąsy tlenowe i korzystamy z urządzenia.

Tego typu urządzenie można zakupić lub wynająć jeśli nie jest to leczenie długofalowe. Nasz sklep rehabilitacyjny posiada w swoim asortymencie wysokiej jakości urządzenia zarówno do zakupu jak i wynajmu miesięcznego. To jak długo stosować koncentrator tlenu zależy od tego z jakim problemem zmaga się nasz organizm. Ramy czasowe sięgają od miesiąca do niekiedy wielu lat wspomagania naszego organizmu. Tlenoterapia cieszy się ogromnym powodzeniem, ale i jest potwierdzona jej ogromny wpływ na leczenie chorób przewlekłych.

Model koncentratora tlenu, który posiadamy w naszej ofercie to DeVilbiss Compact 525KS. Urządzenie dostosowane do pracy ciągłej lub czasowej, z przepływem tlenu 1-5 litrów na minutę, cichy i wysokiej jakości wykonania. Dane poniżej:

  • Wymiary (W x Sz x D): 62,2 x 34 x 30,4 cm.
  • Waga: 16,3kg.
  • Pobór mocy: 290W przy przepływie 2 l/min., 312W przy przepływie 5 l/min.
  • Regulowany przepływ tlenu: od 0,5 l/min do 5 l/min.
  • Stężenie tlenu: 93% (+/- 3%)
  • Poziom hałasu: nie przekracza 40dB.

Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnego koncentratu tlenu dla pacjentów wymagających stałej, kompleksowej opieki. Dzięki dostępnym w ofercie Visamed rozwiązaniom zyskacie Państwo możliwość profesjonalnego wsparcia osób chorych i zapewnicie im możliwość szybszego powrotu do zdrowia.