Tobie lub komuś z Twoich bliskich zdarzył się wypadek? Doszło do sparaliżowania kończyn i teraz funkcjonowanie stało się dużo trudniejsze? Szukasz łóżka rehabilitacyjnego, które idealnie sprawdzi się podczas codziennego funkcjonowania? Nasza firma pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Na rynku istnieje wiele różnych modeli łóżek rehabilitacyjnych. Osobom, które nie znają się na temacie ciężko wybrać odpowiedni. Musimy wziąć pod uwagę także to, czy osoba dla której wybieramy takie łóżko, jest sparaliżowana na stałe czy czasowo. Kluczowy będzie także stopień paraliżu. Jedną z najważniejszych rzeczy, o które trzeba zadbać wybierając konkretny model jest dobór odpowiedniego materaca. Osoba dla której kupujemy łóżko rehabilitacyjne musi czuć wygodę oraz komfort podczas długotrwałego leżenia. Najlepsze w takich sytuacjach są materace zapobiegające powstawaniu odleżyn, tzw. przeciwodleżynowe. Są bardzo powszechne i polecane dla osób obłożnie chorych I nie tylko. Rany odleżynowe są bowiem bardzo ciężkie do zagojenia.

Technologia dopełnia pomoc

Jak wiadomo technologia z roku na rok idzie do przodu. Zaczęto ją także wykorzystywać przy produkcji łóżek rehabilitacyjnych. Nowoczesność idzie w parze z funkcjonalnością, nasze łóżka rehabilitacyjne posiadają funkcję zmiany pozycji pacjenta, które możliwe są dzięki elektrycznym mechanizmom. Ułatwia to rehabilitantowi i opiekunom dbanie o pacjenta i jego pielęgnację. Wybierając naszą firmę możesz kupić lub wypożyczyć takie łóżko. Szczególnej uwadze polecamy wyrób z przechyłem Trendelenburga. Możemy dzięki niemu dać pacjentowi większy komfort podczas transportu. Łatwiej także będzie opiekunom się nim zajmować. Do produkcji takich łóżek wykorzystuje się stalowe profile lakierowane proszkowo. Dzięki temu możemy hydraulicznie regulować wysokość łóżka. Jest to ogromnym plusem podczas spełniania potrzeb pacjenta. Najczęściej model ten wybierany jest przez szpitale czy inne placówki medyczne. Ułatwia to opiekę nad schorowanymi osobami. Barierki usytuowane po bokach łóżka pozwalają na zapobiegnięcie przypadkowemu spadnięciu, a regulacja pomaga przy schodzeniu z niego. Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość regulacji kąta zagłówka. Mieści się ona w granicach od 0 do 80°. Wysokość łóżka zaś waha się od 40 do 80 cm. Przechył blokuje sprężyna gazowa.

Idealne łóżko transportowe

Ogromną trudność sprawia transport osób sparaliżowanych. Znaleźliśmy jednak rozwiązanie tego problemu. Model łóżka z funkcją Trendelenburga posiada składane barierki oraz boczną hydrauliczną regulację. Wspomniane łóżko możemy także wyposażyć w butlę z tlenem czy kroplówkę. Dodatkowo istnieje możliwość założenia pasów, które mają chronić pacjenta podczas transportu, czy nawet materaca, który umożliwi jego przeniesienie. Maksymalne obciążenie naszych łóżek to 180 kg.