Łóżka rehabilitacyjne to podstawowy sprzęt, który jest niezbędny w opiece nad osobami unieruchomionymi czasowo lub na stałe. Istnieje wiele ciekawych modeli wykorzystujących nowoczesne rozwiązania technologiczne. Najczęściej są one wyposażone w odpowiedni materac, zapewniający wygodę i komfort wypoczynku. Bardzo dobrymi modelami są materace przeciwodleżynowe, które szczególnie polecane są osobom obłożnie chorym. Wiele z najbardziej nowoczesnych modeli łóżek rehabilitacyjnych posiada elektryczne mechanizmy ułatwiające zmianę pozycji pacjenta. Taki sprzęt ułatwia również jego pielęgnację. Decydując się na łóżko rehabilitacyjne można go kupić lub wypożyczyć. Wszystko to zależy od sytuacji w jakiej znalazł się chory, czy jest to niedyspozycja stała, czy czasowa.
Warto zapoznać się z ofertą łóżka z przechyłem Trendelenburga. Jest to model posiadający wiele dogodnych funkcji.

Łóżko z przechyłem Trendelenburga

Łóżko z przechyłem Trendelenburga daje możliwość ustawienia odpowiedniego przechyłu. Stwarza to duże możliwości podczas transportu i opieki nad pacjentem. Warto zapoznać się z jego parametrami.

Łóżka te wykonywane są ze stalowych profili lakierowanych proszkowo. Bardzo dużą zaletą tych modeli jest możliwość hydraulicznej regulacji wysokości, która ułatwia dostosowywanie łóżka do potrzeb chorego. Zazwyczaj model ten wykorzystywany jest w placówkach medycznych, szpitalach, jest to bowiem profesjonalny sprzęt zapewniający maksymalną opiekę w nowoczesnym wydaniu.

Posiada on regulację kąta zagłówka od 0 do 80 stopni, wysokość jaką może zapewnić łóżko to 47 do 86 cm. Dużą zaletą jest również możliwość zablokowania przechyłu za pomocą sprężyny gazowej.

Główne zalety łóżka do transportu z przechyłem Trendelenburga

Model ten ma wiele zalet, które warto poznać zanim zdecydujemy się na takie łóżko.

Do tych zalet należy wymienić wyposażenie w składane barierki, boczną hydrauliczną regulację. Łóżka z przechyłem Trendelenburga wykorzystywane są często w szpitalach lub innych placówkach medycznych.
Dodatkowo można łóżko to wyposażyć w różnorodne sprzęty takie jak butlę z tlenem, kroplówkę. Łóżka te mają możliwość wyposażenia w pasy do unieruchamiania pacjenta, czy też wyposażenie w materac z uchwytami do przenoszenia pacjenta. Całość wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Materac z pianki poliuretanowej obszyty jest materiałem typu MEDITAP. Kupując ten model łóżka można wybierać w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerki. Tak więc model ten można wkomponować w nasze wnętrza.

Maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Istnieje możliwość wyboru stelaża pokrytego farbą antybakteryjną, jest to ciekawa opcja zwłaszcza w placówkach medycznych, w których szczególnie ceni się higienę. Modele te ułatwiają transport pacjenta, jak również sprawne opiekowanie się chorym.