Materac przeciwodleżynowy jest niezbędnym elementem w leczeniu i zapobieganiu odleżynom. Jeśli pacjent jest zmuszony do przebywania w łóżku większość dnia, jest narażony na powstawanie martwicy skóry, która może powstać w wyniku długotrwałego ucisku. Aby uniknąć takiego ryzyka i zapewnić pacjentowi najwyższy poziom komfortu, potrzebny jest wysokiej jakości materac przeciwodleżynowy. Jaki wybrać?

Najważniejsze cechy materaca przeciwodleżynowego

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie „jaki materac przeciwodleżynowy wybrać”, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rodzaj i jakość wykonania. Najważniejszym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas zakupu takiego materaca, jest materiał, z którego został wykonany. Dzięki jego wysokiej jakości zachowane zostają odpowiednia wentylacja i prawidłowe odprowadzanie wilgoci, a pacjent może cieszyć się maksymalnym komfortem użytkowania materaca przez długi czas. Daje to pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy.

W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakości materace przeciwodleżynowe. Jaki wybrać? Polecamy szczególnie zmiennociśnieniowy materac wierzchni bąbelkowy, który zapewnia redukcję ucisku i tym samym najwyższy komfort pacjenta. Czy na taki materac przeciwodleżynowy zakłada się prześcieradło? Jak najbardziej – możemy przykryć go dodatkowo prześcieradłem nieprzemakalnym, co wpłynie na najwyższy poziom higieny oraz dodatkowo zwiększy wygodę użytkownika. Co więcej, podkład z materiału frotte z dodatkiem podgumowania od spodu zapewni bezpieczeństwo na wypadek nietrzymania moczu lub innych ewentualności.

Jakie ciśnienie ustawić w materacu przeciwodleżynowym?

Wybierając materac przeciwodleżynowy z naszej oferty, możecie Państwo regulować jego ciśnienie poprzez kompresor, który ustawiamy pod kątem masy ciała pacjenta, tak aby specjalne komory mogły w zróżnicowany sposób pracować pod ciężarem ciała osoby leżącej. Dzięki temu zakupione rozwiązanie zostaje w stu procentach dopasowane do potrzeb pacjenta, zapewniając mu maksymalny komfort nawet podczas długotrwałego korzystania.

Materac pneumatyczny z oferty naszej firmy daje Państwu bezpieczeństwo oraz spokój od odleżyn i obolałej skóry. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i wyboru najlepszego rozwiązania.