Dofinansowanie orteza stawu łokciowego

Cena: 300zł
Produkt podlegający refundacji NFZ
Dopłata: 30zł
KOD Refundacji NFZ: L.050.00 

Epicomed stabilizator łokcia

Urazy i przeciążenia łokcia nie są rzadkością. Niezależnie od rodzaju tego urazu oraz od tego czy udamy się do lekarza, czy też nie, właściwym może okazać się zastosowanie specjalistycznej ortezy łokciowej. Warto jest zwrócić uwagę na model Epicomed. Jest to stabilizator stawu łokciowego, który składa się z dwóch silikonowych wkładek oraz uciskowej dzianiny.

Stabilizator nie tylko stabilizuje, na co wskazuje nazwa, ale jednocześnie też daje efekt masowania. To przekłada się na znaczne poprawienie funkcji przepływu krwi. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście resorpcji obrzęków oraz w usuwaniu krwiaków. Poza tym wpływa na zmniejszenie uczucia bólu oraz zmniejszenie podrażnień. Istotną cechą owego stabilizatora jest możliwość regulacji napinającego paska. W ten sposób skuteczność leczenia jest znacznie większa. Poza tym daje to możliwość ograniczenia wystąpienia wszelkich obciążeń.

Podstawowe cechy ortezy

Z punktu widzenia użytkownika bardzo ważne są cechy danego produktu. W odniesieniu do tejże ortezy należy wskazać na:

  • miękką część o nazwie Comfort-Zone, która jest tkana. Zapobiega ona wystąpieniu ucisku oraz ściąganiu ortezy,
  • orteza posiada napinający pasek, który jest zdejmowany, a tym samym można go w sposób indywidualny dopasować,
  • orteza posiada anatomiczny kształt oraz specjalne silikonowe podkładki wraz z wypustkami,
  • orteza jest wykonana ze specjalnej tkaniny o nazwie Clima-Comfort. Doskonale odprowadza ona wilgoć, jest oddychająca i tym samym zapewnia pełen komfort.

Dofinansowanie do zakupu

Orteza może być bardzo przydatna. Jej zakup wiąże się z wydatkiem 300 złotych. Niemniej jednak znajduje się ona na liście produktów refundowanych NFZ. Tym samym jej zakup wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem, a sama orteza może okazać się bardzo pomocna.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Lokalizacja

VISAMED ul. Karola Szajnochy 8 
01-637 Warszawa

Kontakt

509 828 519  8:00 - 21:00

}

Godziny otwarcia

Pon - Piąt  8:00 - 16:00

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
29 1140 2004 0000 3102 7679 4239