Dofinansowanie orteza stawu kolanowego

Cena: 350zł
Produkt podlegający refundacji NFZ
Dopłata: 35zł
KOD Refundacji NFZ: J.038.00 

Stabilizator stawu kolanowego z szynami otwarty TGO-C SK-O 504

W wielu sytuacjach urazowych elementem niezbędnym może okazać się użycie stabilizatora stawu kolanowego. Model stabilizatora otwartego z szynami o nazwie TGO-C SK-O 504 to jeden z tych, które na pewno odznaczają się bardzo wysoką jakością i skutecznością wspomagania. Istotnym faktem jest to, że jest on wykonany z bardzo elastycznego materiału. Jednocześnie też odznacza się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz możliwością łatwego odprowadzenia gromadzonej wilgoci.

Stabilizator można zakupić przede wszystkim w opcji otwartej. Dolna oraz górna część jest zapinana na specjalne, wytrzymałe rzepy. Tym samym mamy zapewnioną odpowiednią regulację. To przekłada się także na bardzo dużą łatwość zakładania oraz ściągania przez osoby, które mają bardzo duże trudności w wykonywaniu ruchów.

Budowa stabilizatora

Istotnym elementem na pewno jest budowa owego produktu. W bocznej części stabilizatora mamy umieszczone lekkie szyny policentryczne. Dzięki nim mamy zniesioną niestabilność stawu kolanowego zarówno w kierunku bocznym jak i w kierunku przyśrodkowym. Bardzo ważnym elementem stabilizatora są także specjalne kliny blokujące, dzięki którym nie wykonamy nadmiernych ruchów w wyproście oraz w zgięciu. Takie nadmierne ruchy mogłyby być bardzo szkodliwe dla uszkodzonych struktur stawu kolanowego.

Ponadto w stabilizatorze zastosowano pasy obwodowe, dzięki którym mamy do czynienia z większą stabilnością oraz brakiem możliwości przesunięcia. Ważne jest to, że stabilizator odznacza się anatomicznym kształtem oraz zapobiega przegrzaniu stawu kolanowego.

Zastosowanie stabilizatora

Zasadniczo stabilizatory stawów kolanowych stosowane są w sytuacjach ich uszkodzenia. Ten model można zakładać w sytuacjach, gdy:
– mamy do czynienia z niestabilnością stawu kolanowego oraz z wystąpieniem choroby zwyrodnieniowej,
– naderwaniem tudzież naciągnięciem więzadeł w kolanach,
– w sytuacjach wystąpienia przeciążenia stawu,
– przy leczeniu zachowawczym lub też unieruchamiając staw kolanowy w procesie rehabilitacji,

Dofinansowanie do produktu

Produkt ten na pewno odznacza się bardzo wysoką jakością, a tym samym również i jego cena nie jest niska. Wynosi ona 350 złotych. Niemniej jednak jest to produkt, który można pozyskać korzystając z dofinansowania w ramach NFZ. Czynnością niezbędną jest tutaj wypełnienie i złożenie stosownego wniosku.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Lokalizacja

VISAMED ul. Karola Szajnochy 8 
01-637 Warszawa

Kontakt

509 828 519  8:00 - 21:00

}

Godziny otwarcia

Pon - Piąt  8:00 - 16:00

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
29 1140 2004 0000 3102 7679 4239