Dofinansowanie orteza na rękę i bark

Cena: 250zł
Produkt podlegający refundacji NFZ
Dopłata: 25zł
KOD Refundacji NFZ: L.051.00 

Orteza kończyny górnej AM-BX-01

Orteza kończyny górnej przydaje się w sytuacji różnych urazów lub też po zabiegach operacyjnych. Model ortezy o nazwie AM-BX-01 jest jednym z tych modeli, na które warto jest zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim orteza ta została wyprodukowana z bardzo przyjaznego dla pacjenta materiału. Mowa o użyciu materiałów antyalergicznych o nazwie ActiveDistance II. Odnośnie tego surowca, można wskazać na jego następujące cechy:

  • duża miękkość,
  • funkcja samoszczepna na zewnątrz,
  • brak elastyczności,
  • bardzo miła w dotyku, bawełniana, miękka struktura w części wewnętrznej

Budowa ortezy

Orteza taka powinna być na pewno funkcjonalna. Elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest na pewno jej budowa. Orteza posiada ramienny, otwarty tutor, w którym mamy umieszczone ortopedyczne fiszbiny. Poza tym mamy także regulowane taśmy ramienne. Taśmy te mają dwa zespoły klamerek. Istotnym elementem owej ortezy jest także dodatkowa taśma naramienna. Pozwala ona regulować przywiedzenie w sposób bardzo płynny. Ponadto też pozwala na płynne odwiedzenie barku. Z uwagi na wspomnianą wyżej samoszczepność miejsce zamocowania taśm oraz ich wysokość są w pełni dowolne. Jeśli tego byłoby mało, do ortezy producent dołożył jeszcze obwodową taśmę piersiową, która jest nieelastyczna. Taśma ta posiada miękką podpaszkę wraz z dwoma zapięciami velcro. Skutkuje to możliwością jej użycia jako ortezę na prawe lub też na lewe ramię.

Dofinansowanie zakupu ortezy

Koszt zakupu tego produktu wynosi 250 złotych. Z jednej strony nie jest to niska cena, ale biorąc pod uwagę jakość oraz możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach środków NFZ, warto jest rozważyć zakup tego, a nie innego modelu ortezy na ramię.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 833 48 32 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie kontakt.  Nasz sklep stacjonarny znajdą Państwo przy ulicy Szajnochy 8 w Warszawie poniżej mapa ułatwiająca dojazd.

Lokalizacja

VISAMED ul. Karola Szajnochy 8 
01-637 Warszawa

Kontakt

509 828 519  8:00 - 21:00

}

Godziny otwarcia

Pon - Piąt  8:00 - 16:00

Numer konta:

Wypożyczalnia sprzętu VISAMED WOJCIECH WALCZAK
29 1140 2004 0000 3102 7679 4239