Haluksy i Ochrona Stopy

Aparat do aktywnej korekcji haluksów

Aparat do aktywnej korekcji haluksów

Dwuzawiasowa konstrukcja szyny Bunito Duo umożliwia ruch stawu, przez co możliwa jest korekta ustawienia palca podczas chodu. Aparat Bunito Duo można stosować w lekkim i średnim stopniu zaawansowania zmian oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. Najlepszy efekt terapeutyczny uzyskuje się podczas stosowania aparatu podczas chodu. Należy stosować aparat od 4 do 6 godzin w ciągu dnia. Można stosować również w nocy.

Dostępne rozmiary: S: dla osób z numerem obuwia 34-38 L: dla osób z numerem obuwia 39-43

APARAT KOREKCYJNY „MARCIN”

APARAT KOREKCYJNY „MARCIN”

Aparat MARCIN jako pierwszy na świecie aparat korekcyjny na haluksy, został opracowany i opatentowany przez firmę NEURON w 1985 roku a znak towarowy zastrzeżony. Leczenie haluksów przy zastosowaniu aparatu odbywa się już od kilkudziesięciu lat. Mimo upływu czasu, aparat na halluksy firmy NEURON bezustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Słuchamy uwag naszych klientów, a następnie wprowadzamy korekcje pozwalające na doskonalenie naszego produktu.

APARAT KOREKCYJNY „MARCIN II”

APARAT KOREKCYJNY „MARCIN II”

Proponowany aparat „Marcin II” jest uzupełnieniem produkowanego przez nas od wielu lat aparatu korekcyjnego „Marcin”.Aparat „Marcin II” jest używany w trakcie chodzenia, a regularne stosowanie w ciągu dnia daje możliwość zapobiegania i leczenia palucha koślawego. Do aparatu korekcyjnego „Marcin II”- jako jedynego z grupy klinów międzypalcowych – dołączono kołeczki rozporowe, stosowane w zależności od rozległości wady.

But pooperacyjny – osłona gipsu Numer katalogowy: DRQI5R

But pooperacyjny – osłona gipsu Numer katalogowy: DRQI5R

Po zabiegach chirurgicznych, jako osłona gipsu i innych opatrunków, obrzęki różnego pochodzenia kiedy pacjent nie może użytkować normalnego obuwia.

Rozmiar XS S M L XL
Długość wkładki (cm) 23,5 24,6 26,0 27,8 29,8
Parametry
 • but wykonany z oddychającego materiału syntetycznego,
 • otwarta konstrukcja przedniej części buta pozwala na proste zakładanie a także zapewnia dopływ powietrza do stopy,
 • sztywny zapiętek, prawidłowo utrzymuje stopę w pozycji,
 • zapinany jest na 2 rzepy, do  pasków dołączone są przedłużki z części chwytnej rzepa by móc dopasować tęgość buta i zapięcie do indywidualnych potrzeb użytkownika,
 • but może być stosowany zarówno na lewą jak i prawą nogę,
 • podeszwa antypoślizgowa zapewnia stabilną przyczepność do podłoża
FOOT – UP Orteza na stopę opadającą

FOOT – UP Orteza na stopę opadającą

Zastosowanie Przeciwdziałanie zaburzeniom chodu (opadaniu stopy) w przypadku neuropatii nerwu strzałkowego, porażeń nerwu strzałkowego różnej etiologii

Przeciwwskazania Zaburzenia krążenia i czucia w obrębie stosowania ortezy (z lub bez zmian skórnych). Obrzęki limfatyczne. Informujemy ze istnieje możliwość pozyskania instrukcji użycia z wielkością czcionki dopasowaną dla osób niedowidzących.

Rozmiar M L XL
Obwód* (cm) 18 – 21 22 – 26 27 – 33

 

Parametry
 • orteza w wersji podstawowej składa się z dwóch elementów: taśmy obejmującej staw skokowy oraz przezroczystej wkładki,
 • taśma wykonana jest z miękkiego, hypoalergicznego oddychającego materiału, co zapobiega podrażnieniom skóry,
 • wkładka jest umieszczana między językiem  a sznurówkami obuwia, jej położenie determinuje stopień wspomagania zgięcia grzbietowego stopy,
 • elementy są łączone ze sobą za pomocą mocnej, elastycznej taśmy o łatwym systemie zapięcia.
 • możliwość dokupienia dodatkowej opaski pozwalającej na stosowanie ortezy bez obuwia.
Hallux corectus

Hallux corectus

Aparat korygujący koślawe ustawienie palucha. Aparat należy stosować w czasie snu lub wypoczynku, najlepiej w pozycji leżącej.

Sposób aplikacji

Wsunąć aparat na pierwszy palec i zamocować stabilnie za pomocą paska z rzepem. Element konstrukcyjny powinien znajdować się pomiędzy paluchem i drugim palcem. Ortezę należy myć w letniej wodzie z dodatkiem neutralnego mydła i suszyć w temperaturze pokojowej z daleka od sztucznych źródeł ciepła. Przed podjęciem decyzji o zakupie aparatu należy go przymierzyć i sprawdzić czy pasuje do stopy. Jeżeli pojawiły się jakieś niepożądane działania (np. ból) to należy zaprzestać użytkowania aparatu i skonsultować się z lekarzem. Nie wolno użytkować aparatu w czasie chodzenia.

Corectus

Corectus

Żelowy klin międzypalcowy, koryguje ustawienie palucha koślawego (haluks). Chroni przed bolesnymi efektami ciągłego tarcia i nacisków na palce. Zapobiega nachodzeniu palców na siebie. Może służyć jako rozwieracz palców. Opakowanie zawiera 1 sztukę.

Rozm. S, M, L

Support

Support

Podpórka z delikatnego żelu, dająca szybką ulgę w przypadku bólu spowodowanego przez palce młotkowate i szponowate. Ogranicza bóle przodostopia, szczególnie deformujących się palców.

Rozm. S, M, L (lewy i prawy w każdym rozmiarze)

Separator

Separator

Klin międzypalcowy wykonany z żelu, rozdzielający wygięte i nachodzące na siebie palce stóp. Ochrania je przed otarciami i uciskiem. Przynosi ulgę w przypadku bolesności i nagniotków pomiędzy palcami. Utrzymuje poprawne ustawienie palców w obuwiu. Pomaga w problemach z paznokciami i leczeniu pooperacyjnym. Opakowanie zawiera 2 sztuki.

Rozm. S, M, L

Medicus

Medicus

Osłona pierwszego stawu śródstopno – paliczkowego i głowy pierwszej kości śródstopia z delikatnego żelu. Ochrania bolesne miejsca palucha koślawego przed uciskiem cholewki i urazami w czasie chodzenia. Osłona dopasowuje się anatomicznie do stopy.

Rozm. Uniwersalny

Protec Tube

Protec Tube

Rurkowy ochraniacz na palce stopy, wykonany z wyskoelastycznego żelu polimerowego. Zapobiega podginaniu się palców (palce młotkowate).Osłania palce zachodzące na siebie. Chroni przed otarciami i urazami. Wydatnie zmniejsza siłę nacisku na palce, wywołaną przez noszone obuwie. Może być docinany na długość według indywidualnych potrzeb.

Rozm. S – Ø2,5 cm, M – Ø 3 cm

Długość 14 cm.

Medicus Band

Medicus Band

Opaska jest przeznaczona na stopy z koślawym ustawieniem palucha. Żelowa wstawka ochrania wystającą do strony przyśrodkowej główkę I kości śródstopia przed uciskiem i tarciem cholewki buta, zapobiegając w ten sposób dolegliwościom bólowym stopy i tworzeniu się zgrubienia naskórka w miejscu główki I kości śródstopia. Opaska jest wykonana z materiału, który doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. Zajmuje małą przestrzeń wewnątrz obuwia.

SPOSÓB APLIKACJI:

Należy założyć opaskę na stopę w taki sposób, aby wstawka żelowa ochraniała wystającą ku stronie przyśrodkowej główkę kości śródstopia. Nie należy nadmiernie rozciągać osłonki w miejscu gdzie umieszczona jest wstawka żelowa. Opaskę należy myć w wodzie z dodatkiem neutralnego mydła.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress