Dofinansowanie

Refundacja

Dofinansowanie Narodowego Funduszu Zdrowia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

   Pacjentowi w ramach ubezpieczenia zdrowotnego na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przysługuje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zasady zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17.12.2004 r. Zawiera ono szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, wysokość udziału własnego pacjenta (świadczeniobiorcy), kryteriów ich przyznawania oraz okresów ich użytkowania.

 

Aby uzyskać dofinansowanie NFZ należy

1. Udać się do lekarza po zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne lub środki pomocnicze.

Lekarz po zdiagnozowaniu jednostki chorobowej wystawia Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne  przedmioty ortopedyczne bądź środki pomocnicze.
W zależności od rodzaju przedmiotu bądź środka, lekarz może wypisać zlecenie raz na określony w przepisach okres użytkowania.
Dla każdego rodzaju przedmiotu ortopedycznego oraz środka pomocniczego, oznaczonego odrębnym kodem, musi być wystawione odrębne zlecenie.

    2. Następnie potwierdź zlecenie do realizacji w odpowiednim oddziale NFZ , i przyjdź do naszego sklepu w celu sfinalizowania i odbioru sprzętu .  Nie wiesz gdzie potwierdzić zlecenie Zadzwoń 22 833-48-32

Wzór formularza 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress