BP A2 Basic

Dodatkowe funkcje

 

 

 

Podstawowe informacje o technologii PAD

Technologia PAD to w rozwinięciu z angielskiego Pulse Arrythmia Detcion. Zgodnie z nazwą, wykrywa ona nieregularności w rytmie pracy serca. Jeśli wystąpią co najmniej dwie, wówczas wyświetla się symbol PAD. Takie nieregularności są wykrywane w trakcie pomiaru ciśnienia krwi.

Okazjonalnie pojawiający się symbol PAD nie jest powodem do obaw. Jest niepokojący jedynie w przypadku, gdy pojawia się on regularnie, na przykład kilka razy w tygodniu przy codziennych pomiarach. Wówczas należy skonsultować się w tej kwestii z lekarzem. Jednocześnie należy pamiętać, że choć technologia PAD może nam pomóc wykryć arytmię we wczesnym stadium, to taki ciśnieniomierz nie zastąpi badania serca.

Strzałki powyżej wskazują arytmię, a cała krzywa oznacza oscylogram pobrany za pomocą ciśnieniomierza Microlife z technologią PAD. Została ona opracowana przez dr K.W. Forstnera.

Źródło publikacji: FORSTNER, KW. – Pulse Arrythmia Detection by Oscillometric Blood Pressure Measurement Devices, P- 25, American Society of Hypertension, 16th Annual Scientific Meeting NYC, New York, 2003.

Więcej informacji na temat arytmii pulsu można znaleźć na stronie internetowej:

http://www.arrhythmia.org

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress